Ahoj, tak vás tedy vítám na svých internetových stránkách.

Jmenuji se Radka (správněji Radoslava) a věkově patřím do zralé kategorie žen nad 18 .

Podle znamení Zvěrokruhu jsem Vodnář (a prý typický) a podle čínského horoskopu jsem někdy Zajíc (to podle celého data narození), někdy Drak (pouze podle roku narození) - tam se nějak nemohou dohodnout . Ale je fakt, že je to hraniční.

V každém případě nechť jsem co jsem, jsem to pořád ...

Cyklistice jsem se začala věnovat v roce 1998 a tyhle stránky vlastně vznikly proto, abyste vy všichni, kteří se mnou jezdíte na různé akce měli přehled o tom, kde všude jsme už byli a kam bych se s vámi ještě chtěla podívat.

A protože jsme na těch kolech všichni téměř stejní, říká se mi také Vrstevnice (krátce Vrstva nebo Vr), což mám zviditelněno jak na kole, tak i na helmě.

Ještě k vaším všetečným dotazům osvětlení jakže vlastně Vrstevnice vznikla?!?

No tak dobře - jednou jsem to holt jednomu, co si myslel, že ženská vůbec neví, co je to mapa, natož aby se v ní orientovala, nandala s kartografií tak, že mi to už prostě zůstalo. Je ale fakt, že dotyčný zřejmě dodnes netuší, že u mě to bylo z posledních sil, abych si v bahnitém terénu Kokořínska zachránila život a že jsem do té doby sama netušila, jak v té mapě umím perfektně číst .

A teď už jen zbývá dodat, jak to vlastně přišlo, že jsem svůj volný čas začala trávit na kole.

Jednoho dne jsem přijala pozvání kamaráda Honzy zvaného Brtsch (čti Brč) na vyjížďku a tak jsem v sobotu 8. 3. 1998, po krátkém ranním vnitřním souboji, narvala (a to do slova a do písmene) své tehdejší červené kolo Olpram Favorit do svého červeného Favoritku, odjela s ním ze Střešovic do Dejvic (!!!) a pak jsem, absolutně nevěda nic o cyklistice, ujela svých prvních 35 km podél Vltavy z Tróje do Řeže a zpět.

Přesně o 10 let později jsem o tomto výletu napsala k 8. 3. nebo-li k výročí MDŽ pro diskuzní server www.nakole.cz článeček "Jak jsem objevila kolo aneb Můj první výlet".

A tak to všechno začalo a nevrátila bych jediný den...

ja05 na hlavní stránku copyright © vrstevnice 2013