« na kalendář |
sobota 20. října 2012Vyhlídky Prahy 6... |
Sraz: |
byl v 9:45 na stanici metra Hradčanská u Tesca a sešlo se nás devět. V průběhu cesty pak někdo odpadl, někdo se ještě přidal, nicméně konečný počet se ustálil na 10 lidech, což byl, s ohledem na počasí, slušný výkon . |
Počasí: |
rosničky hlásily slunečno a 19° C, ale nějak nedodaly, že je to předpověď až cca od 500 m n.m. V Praze byla celý den mlha a teplota do 14° C, ale aspoň se velmi příjemně dýchalo . |
Fotky: |
* od Jardiga * od Ryann |
Trasa: |
Původně jsem chtěla trasu naklikat do mapy, ale bylo
to dost nepřehledné. Přece jenom jsme se točili v podstatě "na fleku".
Tak aspoň stručný popis a pár odkazů, abyste si dodatečně mohli přečíst,
co všechno jste cestou viděli
: - Hradčanská - Chotkovy sady - kolem Hradu, kde se připojil Jardig, - Brusnice - Pohořelec - kolem gymnázia Jana Keplera - Dlabačov - přejezd přes lávku nad výjezdem ze Strahovského tunelu - Petynka - Kajetánka, to byl ten park s rybníčkem - dříve tu býval DDM Prahy 6, dnes se tu rýsuje luxusní bydlení... Jo a někde cestou nás opustila Zuzka. - Břevnovský klášter, kde se připojil Honza a bylo nás 10, - pěšinou na Petřiny, což bylo dnes první výživnější stoupání, - obora Hvězda - protože díky mlze nemělo smysl jezdit k mohyle na Bílou Horu, projeli jsme oboru trošku více než jsem původně plánovala, ale aspoň jste měli možnost poznat místní cestičky . Vjeli jsme severní branou, vpravo kolem zdi malinkatým singlíčkem k rybníčku v dolní části, nahoru podél potoka a kolem historického "vodočetu", kolem Letohrádku Hvězda, zpět k severní bráně - podél zdi k východní bráně (směr na Vypich - to bylo tam, co byly ty prapodivné závody a měly tam basy s pivem), podél zdi k jižní bráně, přejezd po cestě zpět k severní bráně a cestou ještě zastávka u historického studničního domku a na hřišti. - Petřiny - pauza v pekárně, což asi každý ví, kde to bylo , - sjezd přes Veleslavín k Libockému rybníku - Liboc - to byly ty domy za rybníkem, - Vokovice - to byl ten přechod přes Evropskou u benzinky Shell, - kolem nádrže Džbán - výjezd k bývalé Aritmě - to bylo tam, co jsem mírně zakufrovala a museli jsme projet přes smeťák padaných jablek , - vyhlídka za Aritmou - sjezd po kamenité cestě na cyklotrasu A166, což bylo tam, co si Milan lehnul, a pak na A163 a po ní do Divoké Šárky - koupaliště u Veselíka, to bylo tam, co byla ta hospoda, ve které jsme nestavěli. Není ale čeho litovat, je tam velmi nepříjemný majitel, - nepříjemný crossík přes louku podél hranice lesa - neplánovaný výjezd u veřejného ohniště Na Padesátníku, kde jsme poprvé potkali "Indiána", - vlevo po asfaltce (cyklo A33) a sjezd po žluté - opět crossík po trávě kolem hranice lesa a výjezd zpět na cyklo A33, kde jsme zjistili, že nemáme Jardiga - ten se na nás jednoduše vykašlal a místo vyhlídek se odjel exhumovat do estancie v Nebušicích, - po cyklo A33 nahoru k altánku, kde jsme potkali "Indiána" podruhé - vlevo do lesa a pěšinou po okraji lesa až k Evropské a podél Kladenské zpět k ohništi Na Padesátníku, kde jsme potkali "Indiána" potřetí , - po asfaltu (cyklo A34 a A0078) na vyhlídku U Purkrabského háje před Nebušicema a sjezd po cyklo A34 na Jenerálku, kde už na nás čekal Jardig a hbitě nás odklonil do místní estancie na výborný obídek. Přece jenom bylo nutno nabrat sil před posledním dokopcem . - průjezd podél Šáreckého potoka do Dolní Šárky - výjezd po červené na Hanspaulku, což bylo to 12% stoupání, o němž někteří tvrdí, že má údajně až 16%. Já teda nevím, ale na těch 16% bych to netipovala, protože tak prudký dokopec bych rozhodně nevyjela . - po červené zadem kolem Hanspaulky a ulicí Nad Paťankou až k vyhlídce u zříceniny Baba - oproti Wiki některé prameny tvrdí, že jde o umělou zříceninu, - dál po červené kolem Hanspaulky a crossový sjezd do Dolní Šárky, kde definitivně skončily terénky a čekal nás už jen dojezd po asfaltu, - Lysolaje - to byl ten výjezd do Podbabské - podél Vltavy po cyklo A1 - Dejvice, kde jsme před Chittussiho nemocnicí udělali poslední společné foto a odpojil se Jardig, - kolem Chittussiho nemocnice - park Williho Brantda - Puškinovo náměstí - Bubenečská - Hradčanská. |
Délka: |
dalo to nakonec 42 km, mě pak i s cestou z/do domů 50. Nicméně v nohách jsem to cítila ještě v neděli... |
Vyhlídky nám poněkud zrušila mlha, tak nám holt zbyly na jindy.
Ale doufám, že se vám výlet i
přesto líbil. Docela oceňuji, že to přežila i Jardova silnička.
Kdybychom se na
začátku o její životnost vsadili, tak bych rozhodně prohrála
. |
na hlavní stránku | copyright © vrstevnice 2012 |